Koolitus

Õppereis 2019: Valgevene

Eesti Korteriühistute Liidu õppereis 2019

19.- 23. mai 2019
Valgevene

Head korteriühistute juhid ja elamuvaldkonna eksperdid!

Ootame teid osalema Eesti Korteriühistute Liidu korraldatavale õppereisile Valgevenes. 5-päevasel bussireisil külastame Minskit, Nesviži ja Miri. Minskis võtavad meid vastu Valgevene arhitektuuri ja ehituse ministerium ning Valgevene Presidendi Avaliku Halduse Akadeemia. Osaleme ÜRO Arenguprogrammi eestvedamisel toimuval rahvusvahelisel seminaril, kus tutvustatakse Valgevene elamumajandust ja linnaarengut. Seminarile järgneval õppepäeval külastame Minski kortermaju ja tutvume linna arenguga viimase 20 aasta jooksul.

 1. päev 19.05 (pühapäev)

Väljasõit Tallinnast EKÜL kontori juurest kell 6.00.

Sõidame läbi Läti ja Leedu, lõunasöögi võimalus on Leedus nn. 19. kilomeetril. Hilisõhtuks jõuame Valgevene pealinna – Minskisse. Majutume kolmeks ööks hotelli Orbita*** Info: https://www.orbita-hotel.com/

 

 1. päev 20.05 (esmaspäev)

Hommikusöök hotellis. Üldtutvustav ekskursioon Valgevene pealinnas Minskis.
Bussiekskursioon: Võitjate prospekt, monument Minsk-kangelaslinn, Võidu park, Minsk-Arena, Oktoobri väljak, Iseseisvuse prospekt, Ohvitseride maja, riiklik tsirkus, Gorki park, Võidu väljak, rahvusraamatukogu.
Jalgsiekskursioon: Vabaduse väljak, Püha Vaimu katedraal, Õnnistatud Neitsi Maarja katedraal, raekoda, Gostinõi Dvor, Iseseisvuse väljak, Püha Simeoni ja Jelena kirik.

Minski ekskursioonid teeb kohalik giid vene keeles, reisijuht teeb kokkuvõtliku tõlke eesti keelde

Lõunapaus

Kell 14:00-18:00 ÜRO Arenguprogrammi poolt korraldatav rahvusvaheline elamumajanduse seminar / Toimumiskoht: Hotell „Belarus“ konverentsikeskus Minskis

–          Seminaril tutvustatakse Valgevene elamumajanduse arenguid ja tänast olukorda

–          Võimalus kohtuda ja vahetada kogemusi Valgevene elamumajanduse ekspertidega, ÜRO Euroopa Majanduskomisjoni Elamu- ja Maamajandusüksuse esindajatega, ÜRO Arenguprogrammi esindajatega, Valgevene Arhitektuuriministeeriumi esindajatega ja Valgevene Presidendi egiidi all tegutseva Avaliku Halduse Akadeemia esindajatega.

Seminar toimub vene ja inglise keeles sünkroontõlkega.

 

 1. päev 21.05 (teisipäev)

Hommikusöök hotellis.

Alates kell 10:00 -16:00 õppepäev Minskis:

–          külastame kortermaju ja arendusprojekte ning kohtume elamuvaldkonna ekspertidega

–          vastavalt saatkonna ajalistele võimalustele külastame Eesti saatkonda Minskis

–          Päeva programm on koostamisel vastavalt Valgevene arhitektuuri ja ehituse ministeeriumi ja Valgevene Presidendi Avaliku Halduse Akadeemia soovitustele.

Majade külastused toimuvad vene keeles. EKÜL esindaja tõlgib vajadusel eesti keelde.

Õhtul teeme Minskist väljasõidu maale (u 30 km Minskist), et võtta osa Valgevene rahvusõhtust. Küla on linnakärale vahelduseks parim paik, kus puhata, õppida tundma kohalikku elu, valgevenelaste hinge ja maitsta rahvusköögi roogasid. Naudime rahvamuusikat ning õpime kohalikke tantse. Lisaks pühendatakse meid Valgevene mesinduse traditsioonide saladustesse.

 

 1. päev 22.05 (kolmapäev)

Hommikusöök hotellis. Minskist sõidame edasi Nesviži. Külastame Nesviži lossi, mis on kantud UNESCO kaitstavate objektide nimekirja. Lossis on põimunud nii Valgevene kui ka Radzwillide suguvõsa ajalugu, mis räägib traagikast, hirmust, mehisusest, eneseohverdusest ja loomulikult armastusest.

Järgmine peatuspaik on Mir.  Teel Miri teeme peatuse Novogrudoki ajaloolises keskuses, mis oli Leedu suurvürstiriigi esimene pealinn.  Rikka ajalooga ning paljude saladuste ja legendidega seotud Miri loss, mida saame vaadata väljast, on näide Valgevene 16. saj kaitseotstarbelisest arhitektuurist. 2000. aastast kuulub ka see UNESCO maailmapärandi nimistusse.

Lõunapaus.

Suundume Nemani klaasitehasesse. Vaatame kuidas valmivad kristall ja klaasesemed. Tehase poest on võimalik osta tehase hinnaga kristalli ja klaasi.

Õhtuks sõidame Lidasse. Majutume hotelli Lida. Info:  http://www.gkh.lida.by/ru/services/hotel/.

 

 1. päev 23.05 (neljapäev)

Hommikusöök hotellis. Alustame koduteed. Koju tagasi jõuame hilisõhtul.


HIND:

EKÜL liige 445.-

Hind koosneb:

–          reisifirma teenus, teenust osutab Tiit Reisid OÜ  395.-

–          EKÜL koolitusteenus 50.-

Mitteliige 535.-

Hind koosneb:

–          reisifirma teenus, teenust osutab Tiit Reisid OÜ  395.-

–          EKÜL koolitusteenus 140.-

Hind sisaldab: reisijuhi teenus, kohaliku giidi teenused ekskursioonidel; bussisõit; majutus hotellis***  koos hommikusöögiga 2-kohalistes tubades; 2 lõunasööki (2. ja 4. päeval), Valgevene rahvusõhtu (õhtusöök + folklooriprogramm) 3. päeva õhtul; ekskursioonid ja sissepääsude piletid vastavalt programmile, seminar ja õppepäev.

Tähelepanu! Ööbimine on 2-kohalistes tubades. Juhul, kui soovite ööbida ühekohalises toas, lisandub reisile lisatasu ca 95.- (täpsustame selle soovijatega). Ühekohalist tuba soovijatel palume sellest kindlasti kohe registreerumisel teada anda!

Tasumine:

võimalik tasuda mitmes osas: 150.- tähtajaga 01.03.2019, ülejäänud summa tähtajaga 05.04.2019.


 

Reisil osalemiseks on vajalik Valgevene viisa ja kindlustus!

Viisad:

 1. Grupiviisa 20.- see viisa sobib, kui sisenete riiki ja väljute sealt koos meie reisigrupiga ning majutute meie grupiga samas hotellis

 

 1. Individuaalviisa 30.- see viisa tuleb teil valida siis, kui soovite Valgevenesse saabuda või lahkuda grupist eraldi või te ei soovi kasutada grupi majutuskohta; samuti tuleb taotleda individuaalviisat, kui soovite viisakleebist oma passi

REISILE REGISTREERUJATELE SAADETAKSE MEILILE TÄPSED JUHISED VIISA TAOTLEMISE JA KINDLUSTUSE VORMISTAMISE KOHTA!


 

Reisile registreerumiseks palume saata aadressile anu@ekyl.ee:

 1. Reisil osaleja ees- ja perekonnanimi
 2. Korteriühistu/ asutuse nimi
 3. Reisil osaleja isikukood
 4. Reisil osaleja e-posti aadress ja telefoninumber
 5. Reisil osaleja passi nr ja kehtivusaeg (pass peab kehtima veel vähemalt 90 päeva pärast reisi lõppu!)
 6. Reisi arve saaja andmed
 7. Palume ka kindlasti registreerumisel teada anda:

1)      kui vajate individuaalviisat

2)      kui teil juba on reisi ajaks kehtiv Valgevene viisa

3)      kui soovite olla hotellis 1-kohalises toas (lisandub 1-kohalise toa lisatasu)