Euroopa elamumajanduse tippsündmus toimub Tallinnas

01.12.2017

Eesti Korteriühistute Liidu teade
30.11.2017

Eesti Korteriühistute Liit valiti 2018. aastal toimuva Euroopa elamuorganisatsioonide ühenduse Housing Europe’i 30. tegevusaastat tähistava üldkogu korraldajaks. Euroopa elamuorganisatsioonide ühenduse Housing Europe liikmete üldkogu toimub 2018. aasta suvel Tallinnas ja selle peakorraldaja on Eesti Korteriühistute Liit (EKÜL). Üldkogu toob Eestisse sadakond elamumajanduse tippjuhti ning eksperti Euroopa Liidust ja partnerriikidest.

Tallinna ja Eesti Korteriühistute Liidu kasuks otsustati Housing Europe’i tänavusel Amesterdami üldkogul mitmel mõhjusel. Kindlasti on oluline see, et EKÜL juba kolm aastat kuulunud Housing Europe’i juhatusse, olles seal ainus endiste Ida-Euroopa riikide elamuorgnisatsioone esindav liige. Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse esimees Andres Jaadla valiti hiljuti ka üleminekuetapis olevate riikide probleemidega tegeleva töörühma juhiks.

Spetsiaalselt uue teemaga tegelemiseks loodud töörühm keskendub elamumajanduse probleemide analüüsimisele ja nendele lahenduste pakkumisel riikidele, mis on täna oma elamuvaldkonna korraldamisel teatavas üleminekufaasis.
Uue töörühma juhi koht annab Jaadla sõnul Eesti Korteriühistute Liidule senisest veelgi enam võimalust kaasa rääkida Euroopa elamumajandust puudutavates aruteludes ning teha Euroopa tasandil kuuldavaks Eesti korteriühistute seisukohti.

“Tallinnas korraldatav üldkogu võimaluse ühendada kaks olulist juubelit: Eesti Vabariik 100 ning Euroopa elamuorganisatsioone ühendav Housing Europe’i 30. aastapäev,” rääkis Jaadla. “Viimastel aastatel oluliselt suurenenud teiste Euroopa riikide huvi Eesti eduka kogemuse vastu korterelamute renoveerimisel ja korteriühistuliikumise korraldamisel. Tuleval aastal on meil aga ette näidata veel üks oluline teetähis: seoses jõustuva korteriomandi- ja korteriühistuseadusega moodustakase kõigis kortermajades korteriühistud,” rääkis Jaadla.

Eesti Korteriühistute Liit (EKÜL) asutati 17. aprillil 1996 Rakveres. Organisatsioon esindab ja kaitseb korteri- ja hooneühistute huve riiklikul ja kohalikul tasandil. Tänaseks kuulub Eesti Korteriühistute Liitu rohkem kui 1400 korteriühistut üle Eesti.

Lisainformatsioon:
Andres Jaadla, Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse esimees
Tel 372 520 3987