Korteriühistud istutavad EV100 tammesid

03.05.2018

Eesti Korteriühistute Liidu teade
3. mai 2018

Eesti Korteriühistute Liit kutsub Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul ühistuid üle Eesti istutama koduõuele tammesid. EKÜLi algatus on osa Riigikantselei kingitusest „Eesti 100 tamme“, mille käigus rajatakse juubeliaasta kevadel EV100 tammik igasse Eesti maakonda. “Teeme Eesti Vabariigi sajandaks sünnipäevaks väärika kingituse – istutame iga korteriühistu õuele tammepuu, mis jutustab kauni ja tugeva Eesti kodu lugu järgmised 100 aastat,” innustab liidu juhatuse liige Urmas Mardi.

Jaan Koit Tallinna korteriühistust Taludevahe 43 leiab, et koduõuel on tugevaid tammesid vaja eelkõige järeltulijatele, et saaks ikka mänguhoos puu otsa ronida. Mees ise on tõeline rohenäpp – maja taga istutuskastis ootavad 30 pisikest tammeistikut oma päriskoju jõudmist. “Tegemist on väärika mõisatamme järeltulijatega , sest tõrud on pärit iidse Tiskre mõisapargist. Mõned istutame enda õue, aga siit saab varsti teistelegi jagada,” lubab Tamme talus kasvanud mees lahkelt. Taludevahe 43 korteriühistu hoovil sirutavad kaelasid päikese poole ka kaks naabripapa istutatud tammepuud.

Pilte saab alla laadida siit:
https://www.dropbox.com/sh/8rdnmkdido1cbf9/AAANvqVsnNRNmXuZpKDEE2o7a?dl=0

Jaan Koit jutustab oma kodutamme loo videos:
https://www.youtube.com/watch?v=hvFGN1Z1870

Kingitus „Eesti 100 tamme“ sai alguse 2013. aastal, kui koolilapsed hakkasid tammetõrudest istikuid kasvatama. „Eesti sünnipäeva puhul saab vähemalt ühe EV100 tammepargi iga Eesti maakond, kokku istutatakse tuhandeid tammesid,“ ütles „Eesti 100 tamme“ projekti juhi Mari Valgepea EV100 korraldustoimkonnast. Valgepea sõnul on kõik inimesed oodatud juubeliaastal tammesid istutama. „Lisaks koolide ja kohalike omavalitsuste koostöös rajatavatele tammikutele on kõik eraisikud, pered, organisatsioonid ja ettevõtted nii Eestis kui välismaal oodatud istutama Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul tammepuid,“ ütles Valgepea.

EKÜLi algatusega on liitunud korteriühistud üle Eesti. Lisainfot kingitusega liitumise kohta leiab veebilehelt ekyl.ee/100tamme.
NB!Kui ajakirjanikel on soov mõne ühistuga oma kodukohas ühendust võtta ja Eesti Vabariigi juubelitamme istutamist vaatama minna, võib anda teada EKÜL välissuhete ja projektide juhile Anu Sarnetile: anu.sarnet@ekyl.ee.

2018. aastal möödub 100 aastat Eesti Vabariigi loomisest. Lähem info juubeliürituste kohta on leitav veebilehelt www.EV100.ee.

Eesti Korteriühistute Liit asutati 17. aprillil 1996 Rakveres, organisatsioon esindab ja kaitseb korteri- ja hooneühistute huve riiklikul ja kohalikul tasandil. Tänaseks kuulub Eesti Korteriühistute Liitu rohkem kui 1400 korteriühistut üle Eesti. Teavitust toetab SA Kodanikuühiskonna Sihtkapital.

 

Lisainfo: Urmas Mardi, Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse liige
Tel: 372 50 15077, e-mail: urmas.mardi@ekyl.ee

 

Eesti Korteriühistute Liit