Et toit ei läheks raisku: paar nõuannet pühadeks

23.12.2019

Eesti Korteriühistute Liidu teade
23.12.2019

 

Eesti Korteriühistute Liit (EKÜL) jagab kampaania “Väärtustades toitu” raames soovitusi, mida pühadetoitude ülejäägiga teha.

Kampaania “Väärtustades toitu ” üritab panna inimesi mõtlema, kui palju toitu kodumajapidamistes raisku läheb. Kampaania raames on Eesti Korteriühistute Liit kahe aasta jooksul avaldanud hulga toidu tootmist ja käitlemist puudutavat teavet, toimusid toidulaborid, mis õpetavad toiduaineid säästlikumalt kasutama, samuti ilmusid trükised ja digitaalsed õppematerjalid, head nipid ja kasulikud nõuanded.

Maitsvat pidusöögi ülejäägist

Lookas jõululaud kuulub paljude inimeste meelest pühade juurde, aga kuidas ülejäägid mõistlikult ära kasutada?

Praeviilud, mis korralikult külmkapis seisnud, sobivad hiljem näiteks võileivakatteks – lisa juustu, kurki-tomatit, soovi korral ka majoneesi või muud meelepärast ja valmis on maitsev hommikuamps, mida leivale või sepikule sättida.

Kalkuniprae ülejääkidest saab maitsva salati, kui tükeldad praejäägid, lisad konservananassi ja -herneid, veidi karripulbrit ja maitsestamata jogurtit või hapukoort.

Pardiprae ülejäägid võid tükeldada ja pannil praadida, lisada juurde sügavkülmast võetud juurviljasegu ja hiina toitude maitseaineid – kokku saab mõnusa panniroa, mida nuudlite või riisiga süüa.

Haneprae ülejääkidest ja kontidest võib keeta koos juurviljadega maitsva puljongi.

Seaprae ülejääk sobib näiteks herne- või kartulisupi lisandiks, aga ka tükeldatult pannil praetuna omleti sisse või nuudlite juurde.

Loomalihaprae ülejäägid sobivad pastakastmesse. Tükelda praeülejäägid ja lisa tomatikaste, lase tasasel tulel podiseda. Vala kaste pastale, sega, lisa riivitud parmesani ja maitse järgi ürte.

*****************************************************************************

Kuidas küpsiseid säilitada?

Pühad toovad lauale hulga koduseid piparkooke ja muid maitsvaid küpsiseid. Kuidas säilitada nende värske maitse?

  1. Muretse korralik õhukindel küpsisekarp

Küpsised säilivad kõige paremini õhukindlas karbis või topsis: hästi sobib näiteks klassikaline plekist küpsisetoos nagu vanaemal omal ajal kapi otsas oli. Kui säilitad neid klaasnõus, hoolitse selle eest, et kaas oleks õhukindlalt suletud.

  1. Lase korralikult jahtuda

Jahuta küpsised korralikult pärast küpsetamist maha. Iseäranis kehtib see glasuuritud maiustuste puhul – glasuur peab olema täiesti ära kuivanud, muidu kleepuvad küpsised üksteise külge ning muutuvad nätskeks.

  1. Säilita pimedas ja kuivas kohas

Küpsised säilivad paremini kuivas ja pimedas kohas – näiteks köögikapis. Külmkapis on nende hoiustamiseks liiga niiske.

  1. Erinevate maitsetega küpsiseid hoiusta eraldi

Säilitamaks küpsiste head maitset, oleks hea neid eraldi hoida – iseäranis kehtib see tugeva maitsega piparkookide kohta. Kui eraldi küpsisekarpi pole, võib eri sorti küpsiseid mitme kihi küpsetuspaberiga eraldada.

**********************************************************************

TAUST: Kampaania “Väärtustades toitu” on osa koostööprojektist „Global learning approach on food waste in non-formal education“, mis viib kuues Euroopa partnerriigis ellu tarbijatele suunatud maailmahariduse programmi ja kampaania toidu säästliku tarbimise toetamiseks. EKÜL plaanib kampaania raames tegevustega jätkata, tuleval aastal tahetakse koolitada sädeinimesi, kes siis oma kogukonnas või korteriühistus teadmisi omakorda edasi annaks. Projekti koduleht www.ekyl.ee/vaartustadestoitu. 

„Nagu selgub rahvusvahelistest uuringutest, moodustavad kodumajapidamiste jäätmed toidujäätmete koguhulga suurima osa. Euroopa on võtnud ambitsioonika eesmärgi vähendada aastaks 2030 kodumajapidamiste toidujäätmete hulka poole võrra ja ka Eesti võiks sinnapoole püüelda,” rääkis Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse esimees Andres Jaadla.

“Keskendume eelkõige kortermajades elavate inimeste teadlikkuse tõstmisele säästliku toidu tarbimise suurendamise ja toidujäätmete vähendamise võimaluste kohta. Kuigi Eesti inimesed viskavad ära vähem toitu kui Euroopas keskmiselt, on siiski kindlasti veel täiendavaid võimalusi teadmisi koguda,” usub Jaadla.

Eesti Korteriühistute Liit asutati 17. aprillil 1996 Rakveres, organisatsioon esindab ja kaitseb korteri- ja hooneühistute huve riiklikul ja kohalikul tasandil. Tänaseks kuulub EKÜLi rohkem kui 1400 korteriühistut üle Eesti. EKÜL kuulub Euroopa elamuorganisatsioonide ühenduse Housing Europe juhatusse ning juhib samuti üleminekuriikide toetamiseks ellukutsutud erakorralist töörühma. Alates 2016. aastast on EKÜL ÜRO elamumajanduse harta keskus, mille põhitegevusteks on eluasemevaldkonna toetamine riikides, kus elamureformid veel ettevalmistamisel.

 

Teate edastas: Eesti Korteriühistute Liit
www.ekyl.ee

Lisainfo:
Andres Jaadla, Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse esimees
Tel: +372 520 3987
andres.jaadla@ekyl.ee

EKÜL juhatuse esimehe Andres Jaadla intervjuu Kuku Raadios toiduga ümberkäimise teemal 24.12.2019: http://podcast.kuku.postimees.ee/podcast/intervjuu-andres-jaadla-toiduga-umberkaimine/ 

 

Kaasrahastab Euroopa Liit