Lõuna-Eesti korteriühistute foorumil on luubi all energiasääst

22.04.2022

Eesti Korteriühistute Liidu teade
22.04.2022

Sel laupäeval, 23. aprillil toimub Tartus Lõuna-Eesti korteriühistute XX foorum. „Kõige põletavam teema on energiahindu arvestades mõistagi kütte- ja muude energiakulude kokkuhoid, aga ka võimalus lisaks sellele oma elukeskkonda parandada,“ tõi välja Eesti Korteriühistute Liidu (EKÜL) juhatuse liige ja Lõuna-Eesti büroo juht Dagmar Mattiisen.

Foorum algab laupäeval, 23.aprillil kl 10 Tartus SPARK demokeskuses (Narva mnt 3), ajakirjanikud on foorumile oodatud!

Foorumil võetakse kõneks näiteks kaugküte ja selle hinnamõjurid. „Muidugi aitab kortermaja energiasäästule kaasa ka terviklik renoveerimine. Nõuandeid jagab foorumil näiteks EKÜL energiaekspert Kristo Tuul, kes rahvusvahelise projekti Powerpoor raames korteriühistutele tasuta nõustamist pakub. Sõna saavad ka kogemustega ehitajad, räägime renoveerimise finantseerimisest ning ka selle juriidilisest poolest, sest kehvasti koostatud ehitusleping võib hiljem aega ja raha nõudva kohtutee kaasa tuua.“

Teise olulise valdkonnana käsitletakse Lõuna-Eesti korteriühistute foorumil alapealkirjaga “Korteriühistu turvalise ja säästliku elukeskkonna loojana” turvalisust. „Ukraina sõja tõttu mõtleb ilmselt iga eestlane, kuidas tema kriisiks valmis on. Millised on lähiaja elanikkonnakaitse väljakutsed ja kriisideks valmistumine korterelamutes, sellest tuleb foorumil samuti juttu,“ rääkis Dagmar Mattiisen.

Foorumi kava: https://ekyl.ee/2022/04/12/louna-eesti-korteriuhistute-xx-foorum-23-04-22/

TAUST: Eesti Korteriühistute Liit asutati 17. aprillil 1996 Rakveres, organisatsioon esindab ja kaitseb korteri- ja hooneühistute huve riiklikul ja kohalikul tasandil. Tänaseks kuulub Eesti Korteriühistute Liitu rohkem kui 1400 korteriühistut üle Eesti. EKÜL kuulub Euroopa elamuorganisatsioonide ühenduse Housing Europe juhatusse ning juhib samuti üleminekuriikide toetamiseks ellukutsutud erakorralist töörühma. Alates 2016. aastast on EKÜL ÜRO elamumajanduse harta keskus, mille põhitegevuseks on eluasemevaldkonna toetamine riikides, kus elamureformid veel ettevalmistamisel.

 

Teate edastas: Eesti Korteriühistute Liit www.ekyl.ee

Kõneisik:

Dagmar Mattiisen, EKÜL juhatuse liige, Lõuna-Eesti büroo juht
Tel.: 50 84 799
E-post: tartu@ekyl.ee