Korteriühistute innovatsioonikonverents: kuidas panna kortermaja raha teenima?

18.04.2023

Eesti Korteriühistute Liidu teade
18.04.2023

 

Korteriühistud üle Eesti kogunevad homme, 19. aprillil kl 10 Radisson Meriton Tallinna konverentsikeskusesse ((Toompuiestee 27/Paldiski mnt 4) innovatsioonikonverentsile „Renoveerimise tänapäev ja tulevik – uued keskkonnasõbralikud lahendused kortermajadele“.

Konverentsi kava: https://ekyl.ee/innovatsioonikonverents2023

Ajakirjanikud on oodatud sündmust kajastama!

Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse esimehe Andres Jaadla sõnul on põnevaid teemasid arutlusel üksjagu. „Näiteks kuidas rekonstrueerida kortermaja selliseks, et see teeniks tulu,“ rääkis Jaadla. „Juba täna on hulk kortermaju, mis oma päikesepargi toodetud elektrienergiat võrku tagasi müüvad ning see kajastub korteriomanike rahakotis. Renoveerimine toob aga lisaks ka kokkuhoiu küttekuludelt, hea sisekliima ning kinnisvara väärtuse tõusu,“ selgitas Jaadla.

Renoveerimise hetkeseisust Eestis, käimasolevast renoveerimismaratonist ja tulevikuperspektiividest annavad konverentsil põhjaliku ülevaate majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi elamuvaldkonna juht Veronika Valk-Siska, Balti Vara Ehitus OÜ juhatuse liige Kristjan Soomets, Eesti Arhitektuurikeskuse juhataja Raul Järg jt.

„Ühe olulise teemana on kõne all ka hoonete ligipääsetavus – aina enam räägitakse ju renoveerimise juures mitte ainult energiasäästust, vaid ka sellest, kuidas juba olemasolevatesse korrusmajadesse liftid ehitada. On väga oluline, et inimene saaks oma kodus võimalikult mugavalt elada ega peaks muretsema, kuidas ta näiteks viiendalt korruselt lapsevankriga alla saab,“ rääkis Jaadla.

Innovatsioon, millest konverentsil räägitakse, ei puuduta aga ainult maja sisemust või fassaadi, vaid ka seda, mis maja ümber toimub. „On näiteks väga raske sõita kliimasõbraliku elektriautoga, kui kortermaja juures puudub laadimisvõimalus – kuidas neid tekitada, muutub aina aktuaalsemaks,“ nentis Jaadla. Konverents on tema sõnul ka korteriühistutele hea võimalus tootjatelt otseinfot saada. „Konverentsi üheks osaks on ka ettevõtete mess – püüame ühistud ja ettevõtted kohapeal kokku viia,“ rääkis Jaadla.

Konverentsi saab järelvaadata EKÜL Facebooki lehel:

VAATA KONVERENTSI SALVESTUST

TAUST: Eesti Korteriühistute Liit asutati 17. aprillil 1996 Rakveres, organisatsioon esindab ja kaitseb korteri- ja hooneühistute huve riiklikul ja kohalikul tasandil. Tänaseks kuulub Eesti Korteriühistute Liitu rohkem kui 1400 korteriühistut üle Eesti. EKÜL kuulub Euroopa elamuorganisatsioonide ühenduse Housing Europe juhatusse. Samuti on liit partneriks BuildEST projektis, mis toob kokku erinevate osapoolte teadmised ja kogemused elamufondi rekonstrueerimiseks.

 

Teate edastas: Eesti Korteriühistute Liit www.ekyl.ee

Kõneisik: Andres Jaadla, Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse esimees
Tel: +372 520 3987
E-mail: andres.jaadla@ekyl.ee