Korteriühistud teevad lisaks majale ka koduümbruse korda

12.07.2023

Eesti Korteriühistute Liidu teade
12. juuli 2023

Eesti Korteriühistute Liidu (EKÜL) juhatuse esimehe Andres Jaadla sõnul on korteriühistud huvitatud mitte ainult maja, vaid ka selle ümbruse korrastamisest. „Iseäranis pärast renoveerimist ollakse seda meelt, et kui maja on vinks-vonks, olgu korrastatud ka selle ümbrus,“ rääkis Jaadla. Tema sõnul pole sugugi nii, et iga jalatäis maad soovitakse tingimata autoparklaks muuta. „Pigem korrastatakse autode parkimine kaugemale ja luuakse omaette roheala, kuhu sõidukitel asja pole.“

Tema sõnul on siin  parimaks näiteks iga-aastase korteriühistute konkursi osalejad. „Sealt leiab imelisi aedu, lausa liigirohkeid parke, üheskoos loodud puhke- ja spordirajatisi. Inimesed hoolitsevad selle eest, et kodus oleks hea olla nii toas kui õues,“ kiidab Jaadla ning soovitab korteriühistutel ka tänavu oma maja konkursile esitada. Juhise leiab EKÜLi kodulehelt: https://ekyl.ee/konkursid2023

„Mõni kortermaja leiab koguni tunnustamist üle-eestilisel kauni kodu konkursil ja selle üle on eriti hea meel. Siin on heaks näiteks kortermaja Õilme 5 Tallinna südalinnas ühes oma muinasjutulise aiaga, kus oma koha on leidnud nii pojengid, kurgid kui ka kartul ning omaette puhkealal  saavad majaelanikud soojal suveõhtul aega veeta,“ tunnustas Jaadla.

Tema sõnul on paljud korteriühistud just majaümbruse korrastamisel saanud abi omavalitsuselt, näiteks Tallinna projektist „Hoovid korda!“ „Korteriühistute soovi rohelisemaks eluks võiks toetada kõik omavalitsused,“ leidis EKÜL juhatuse esimees.

Kuula EKÜL taskuhäälingu aiasaadet: https://on.soundcloud.com/S4g7X

Õilme 5 kortermaja foto: https://www.dropbox.com/scl/fo/ld7z2yo31pq25a226ft8z/h?rlkey=hnfeuu0s1w2w8phrjxx3g2yhu&dl=0

TAUST: Eesti Korteriühistute Liit asutati 17. aprillil 1996 Rakveres, organisatsioon esindab ja kaitseb korteri- ja hooneühistute huve riiklikul ja kohalikul tasandil. Tänaseks kuulub Eesti Korteriühistute Liitu rohkem kui 1400 korteriühistut üle Eesti. EKÜL kuulub Euroopa elamuorganisatsioonide ühenduse Housing Europe juhatusse. Samuti on liit partneriks BuildEST projektis, mis toob kokku erinevate osapoolte teadmised ja kogemused elamufondi rekonstrueerimiseks.

Teate edastas: Eesti Korteriühistute Liit www.ekyl.ee

 

Kõneisik:
Andres Jaadla, Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse esimees
Tel: +372 520 3987
E-mail: andres.jaadla@ekyl.ee