EKÜL soovitab: KredEx katab uuel meetodil rekonstrueerides 50% maksumusest või kuni 1 000 000 eurot!

22.01.2021

Praegu käib KredExil uue tehaselise rekonstrueerimise toetuse taotlusvoor, mille raames saavad ühistud üle Eesti oma tüüpprojektide järgi ehitatud 5-korruselised majad senisest kiiremini korda teha. Küttekulud vähenevad märkimisväärselt ning suurem toetussumma tähendab, et lõplik kulu ei erine palju tavapärasest rekonstrueerimisest. Nagu öeldud, katab toetus 50% kuid mitte enam kui 1 000 000 eurot projekti kogumaksumusest.

Mis on tehaseline rekonstrueerimine? Lihtsustatult öeldes toodetakse tehases spetsiaalselt teie maja jaoks seina- ja katusepaneelid, millesse on juba paigaldatud soojustus, aknad ja ventilatsioonitorud. Seejärel paigaldatakse need tervikpaneelid paari kuuga maja praeguse fassaadi külge.

Vaata kindlasti videot, kus tuntud telenägu Hannes Hermaküla tutvustab uut meetodit ja selle plusse:

Mis on selle meetodi eelised?

  • Muudab maja energiatõhusaks ja küttekulud vähenevad märkimisväärselt
  • Elemendid paigaldatakse otse olemasolevale fassaadile
  • Kiirem tööprotsess – oluline, sest elanikud elavad tööde ajal kodus edasi
  • Elemendid sisaldavad ventilatsioonisüsteemi, mis tagab korterites hea sisekliima

Vaata SIIT videost, kuidas taotleda tehaselise rekonstrueerimise toetust.
Lisainfot tüüpmajade tehaselise rekonstrueerimise hinnangulise maksumuse kohta leiad SIIT.

EKÜL ootab kõiki korteriühistuid sellest põnevast pilootprojektist osa võtma, sest selline ongi majade korrastamise tulevik ning hetkel on võimalik saada märkimisväärselt rohkem toetust.

Lisainfo ja 12. veebruaril 2021 toimunud korteriühistute vebinari ettekanded on leiatavad KredExi kodulehelt www.kredex.ee/element.

Kui tunned asja vastu huvi ja soovid tehaselise rekonstrueerimise kohta täpsemalt küsida, saad lisaks KredExile võtta otse ühendust ka EKÜL juhatuse liikme Urmas Mardiga aadressil urmas.mardi@ekyl.ee või telefonil 501 5077.