Renoveerimine

Korteriomanike nõusolek renoveerimiseks

Esileht Forums Renoveerimine Korteriomanike nõusolek renoveerimiseks

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)
 • Autor
  Postitused
 • #3102
  imagine
  Keymaster

  Liis | 24.02.2012

  Tere!

  Kas korterelamu tervikult renoveerimiseks on vajalik absoluutselt kõikide korteriomanike nõusolek või piisab üldkoosoleku häälteenamusest?

  #3103
  imagine
  Keymaster

  juhatuse liige | 26.02.2012

  Oleneb milleks sul seda nõusolekut on vaja.
  Kui projekti ja ehitusloa jaoks . Siis on vaja korteriomanike nõusolekut 51%
  Panga jaoks esmane koosolek 50%+1
  Kui sul on kordus koosolekul saadud osalejatest 51% . Siis seda arvu ehitusloa jaoks ei jätku,. K’i siis mööda maja ja vestle nende korteriomanikega . Saa neilt lihtkirjalik nõusolek , kes ei olnud kopososlekul.Kirjutagu , et on nõus maja renoveerimisega ja annavad nõusoleku ehitusloa taotlemiseks juhatuse liikmel. Pane nimeliselt juhatuse liikme nime

  #3104
  imagine
  Keymaster

  no | 24.03.2012

  meie maja muutis põhikirja, et üldkoosolekul peab olema kohal KOLMANDIK korteriomanikest (seega kuuekümnest kui on kohal 20) ja nendest 10+1 peavad poolt olema… KAS SEE ON ÕIGE

  #3105
  imagine
  Keymaster

  rainer | 19.09.2013

  tere
  Probleem ::
  1995.a. sai korter üle viidud el.küttele.
  1999.a. moodustati k/ü.
  renoveerimise käigus tahetakse taastada kaug( e.
  keskküte) taastada !!
  Mina ja veel 7 krt.-t ei ole nõus taastama k/kütet !
  1. Kas jõuga (koosolekuga) saab sundida renovee
  rimise käigus k/kütte omaks võtma ??
  2. Mida tegema peaksime ?
  3. Juhatuse esimees helistab majas krt.-sse ja
  nurub inimestelt volikirju,et ise hääletada 12
  häälega ?? — Mida sellest arvata ja vahest
  lahendust leida ??
  —————-
  Austusega
  R

  #3106
  imagine
  Keymaster

  probleem | 20.11.2013

  Tere!
  Korteriühistu soovib võtta maja renoveerimiseks laenu, mille tulemusena tuleb laenu taagsimakse ruutmeetri hinnaks 1,5 eurot. Sellele lisanduvad veel ekspluatatsioonikulude ruutmeetri hind 0,6 eurot. Majas on 60 korterit ja paraku 51 % ühistu liikmetest on sellega nõus. Mina pean seda kalliks, sest ühes kuus lisanduks minu 3 toalise korteri arvele 103,5 eurot ja nii järgnevad 15 aastat. Millised on minu võimalused? Kas ainuke lahendus on korteri müük?

  #3107
  imagine
  Keymaster

  Liilit | 03.04.2014

  Tere!
  Meie KÜ juhatuse liikmed käivad mööda maja ja korjavad elanikelt allkirju, et me oleme nõus ehitusluba taotleda. 30.10.13 toimunud üldkoosolekul otsustati: “Tellida projekt maja katuse soojustamiseks, rõdude renoveerimiseks, maja vuukide parandamiseks ja uue soojussõlme ehitamiseks. Tasuda projekti maksumus kasutamata remondirahadest”.
  Kas juhatusel on õigus korjata allkirju ehitusloa taotlemiseks, kui üldkoosolekul ei ole veel otsuski vastu võetud, et midagi ehitama hakata?

  #3108
  imagine
  Keymaster

  Liige | 05.04.2014

  Juhatusel ei ole õigus seda teha. Ainult , kui selleks annab nõusoleku 100% korteriomanikest/omanditest
  Kui ühel korteril on kaks või enam omaniku .Ka nemad peavad kõik andma nõusoleku .Ja kaasas peab olema protokoll , Kus kõik on kirjas , millele tahetakse saada allkirju
  Ehitusluba peab olema juba ka koosolekul otsustatud Kui tehakse projekt , siis ka sinna peabki olema ka ehitusluba .See peabki olema ühes otsuses sees.Ilma ehituslubata ei ole projekt kehtiv .
  Tegelikult sama päevakorra teemaga oleks olnud ja ka sees ehitusloa taotlemine .Kui te juba taotlete projekti , siis peabki seal sees olema ehitusluba. Nii te olete lihtsalt ei millelegi raisanud raha. juhatus oleks pidanud päevakorra punktile lisama .-ehitusloa taotlemine Ja kõik oleks olnud korras .See on üks ja ühine otsus .Projekt +ehitusluba.See kuulub ühte.See , et juhatus selle unustas .On kurb.Kuid siin parandab juhtus oma tegemata tööd . Projekt on ainult siis kehtiv ja võib anda töösse , kui on juures ehitusluba , mille kehtivus on kaks aastat .Ja kui on olemas ehitusluba , siis projekt on kehtiv ja võib teha selle järgi hinnapakkumisi . Ilma ehitusloata ükski ehitaja ei tee teile hinnapakkumisi.
  Iseasi kuna hakatakse ehitama , siis peab olema laenu võtmine .See on ka eraldi üldkoosolek. Et ehitamise otsus on eraldi otsus. See ei puutu ehitusloa taotlusesse.
  Ehitamine ja ehitusloa taotlemine on kaks eri asja. Kui juhatus teeb ilma teie loata otsuse ja alustab ehitamist .See on omavoli-
  Kõike seda saab kontrollida ehr.ee Panete otsingusse oma maja ja saate kogu info , mis on tehtud teie majaga

Viewing 7 posts - 1 through 7 (of 7 total)
 • The forum ‘Renoveerimine’ is closed to new topics and replies.