Raamatupidamine

Raamatupidamise kanded

Esileht Forums Raamatupidamine Raamatupidamise kanded

Viewing 1 post (of 1 total)
  • Autor
    Postitused
  • #1265889
    MMs
    Guest

    Tere

    Olen õppinud raamatupidamist aastaid tagasi ja ainult väikest ettevõtet teinud, kus enamus kanded on kas tulu või kuluna ja siis vastavalt kas raha laekunud või makstud + töötasu. Pole kunagi ühistuga tegemist pistnud.
    Olude sunnil lubasin, et aitan jagada arveid ja ka siis kandeid teha. Kuid nüüd kui uurima ja lugema hakkasin, siis asjad ununevad ikka kergesti. Ehk keegi aitab kanded selgeks teha.

    Alustame algusest.
    Kui on moodustatud KÜ ja iga liige peab algkapitali jaoks maksma nt 20 eurot.
    Kanne kui esitan arve on D-nõue liikmete vastu ja K-ühistu liikmete laekumata osamaksete summa?
    Kanne kui nad tasuvad on D-raha ja K-nõue liikmete vastu?

    Edasi Kui on nt vee arve summas nt 100 eurot ja vee arve laekub.
    Kanne kui saan vee arve on K- võlad hankijatele ja D-vee/kommunaalkulu?
    ja kui tasun on K-pank ja D-võlad tarnijatele?

    Ja nüüd kui vahepeal jagan selle vee arve korterite vahel. Rtj ütleb, et vahendatakse nõude ja kohustusena kuid mul mõistus nagu ei võta või lihtsalt ei saa aru.
    kui jaga laiali, peaks olema D-nõue liikmete vastu ja K-kohustus? Või kajastub see D-nõue liikmete vastu ja K- kommunaaltulu?
    ja kui nad tasuvad, siis D-raha ja K- nõuded? või hoopis D-kohustus? Seal emb-kumb jääks nagu üles ehk kas jääb nagu võlg alles või nõue.
    Või siis D-raha ja K-nõue liikmete vastu?
    See vahendamine on minu jaoks nii arusaamatu.

    Remondiraha peaks olema kui arve esitan D- nõue liikmete vastu ja K-tulevaste perioodide tulu?
    Ja kui laekub, siis D-raha ja K nõue liikmete vastu?

    Palun aidake need põhikanded lahti arutada.

Viewing 1 post (of 1 total)
  • The forum ‘Raamatupidamine’ is closed to new topics and replies.