Muu

Saun ühistus

Esileht Forums Muu Saun ühistus

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
 • Autor
  Postitused
 • #3220
  imagine
  Keymaster

  Ylle | 21.04.2014

  Tere! Olukord siis järgmine- maja ühes trepikojas asub saun, mida kasutavad ainult selle sama trepikoja elanikud. Nüüd vajalik välja vahetada sauna elektriarvesti ning kogu juhtmestik, kuna see on süttimisohtlik. Küsimus järgmine- kas ühistu on kohustatud enda vahenditest välja vahetama elektriarvesti ja teostama elektritööd või on see siiski nende ühistu liikmete kohus, kes sauna kasutavad? Lisaks kas ühistu juhatusel on õigus siseneda sauna ruumidesse, et kontrollida näiteks veenäite? Praegu edastab näite sauna üks kasutajatest, kes keeldub juhatust sauna ruumidesse lubamast. Tänulik, kui saaks juurde ka viited seadusele.

  #3221
  imagine
  Keymaster

  Liige | 21.04.2014

  Saun .Juhatuse liikmel on tegelikult kohustus kontrollida näitude õigsust . Kui on tehtud saun , siis need on ju üldkasutatud ruumid , mõtteline osa majast ja kuulub tegelikult kõikidele korteriomanikele. See tegelikult peaks olema ka notariaalselt vormistatud 100% nõusolek. Ja kas sauna ehitamisel keldrikorrusel on tagatud kõik nõuded. Kas on tehtud korralik ventilatsioon , et viib kogu niiskuse välja. Siin ühes majas ka tahetakse teha saun keldrikorrusele , kuid enne tuleb saada nõusolek päästeametilt , et on võimalik ehitada saun.Kuigi majas oli enne pesuköök. Kuid see pandi kinni , kuna puudus korralik väljatõmme- ventilatsioon .
  Kui seda tegid koos ühe trepikoja elanikud. Siis teil peaks olema üldkoosoleku otsus .
  Ja kui kasutavad seda ruumi teatud isikud , siis juhtmestik ja voolumõõtja kuulub nende isikute kohustusse see vahetada.
  Kuid alustage ikkagi siin üldkoosoleku nõusoleku otsusega
  Kui teil seda ei ole. Siis on see võetud teatud isikute omavoliliselt endi kasutusse
  Pange see teema üldkoosoleku päevakorda
  Ja üldkoosoleku otsus on ülim
  Kuid , miks ei lubata juhatuse liiget kontrollima veenäitu – on arusaamatu
  Ka see pange üldkoosoleku päevakorda
  Ja tegelikult peaks nende ruumide eest need isikud maksma renti majale , kuna nad kasutavad teiste elanike kaasomandit ja mõttelist osa
  Kuid pöördu selle küsimusega ikkagi juristi poole .Me siin võime sind küll juhendada .Kuid siin annab sulle vastuse EKÜL jurist

Viewing 2 posts - 1 through 2 (of 2 total)
 • The forum ‘Muu’ is closed to new topics and replies.