Seadused

Üldkoosoleku otsuse seaduslikkusest.

Esileht Forums Seadused Üldkoosoleku otsuse seaduslikkusest.

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
 • Autor
  Postitused
 • #3132
  imagine
  Keymaster

  Viivika Reimand | 29.10.2013

  Kas võib korteriühistu üldkoosolek võtta vastu otsuse, et suuremate remontide üle otsustamiseks peab üldkoosolekul olema kohal näit. 80 % kõigist häältest. Praegu meil niisugust piirangut ei ole. Tegutseme nii, nagu seaduses kirjas – 50 % kõigist häältest.See on ka meie põhikirjas.
  Kui üldkoosolek ei saa kvoorumit tõsta, kas selle kvoorumi tõstmise nõude võib kirjutada põhikirja?
  Aitäh vastamast
  Juhatuse liige

  #3133
  imagine
  Keymaster

  Salve | 31.10.2013

  Tere

  Koosoleku otsustusvõimelisust ei saa määrata tavapärase üldkoosoleku otsusega. Otsustusvõimelisuse tingimused määratakse KÜ põhikirjas. Vastavalt sätestab mittetulundusühingute seadus § 22 lõige 1, et mttetulundusühingu põhikirjas võib sätestada, kui suure osa mittetulundusühingu liikmete osavõtul on üldkoosolek otsustusvõimeline ning millises korras kutsutakse uus üldkoosolek kokku sel juhul, kui üldkoosolekul ei osalenud nõutav arv mittetulundusühingu liikmeid.

  Koosoleku otsustusvõimelisuse kriteeriumid ja otsuste vastuvõtmise tingimused on kaks eri asja. Kui KÜ-s on soov teatud otsuste vastuvõtmiseks kehtestada rangemad nõuded siis kaardistage vastavad küsimused põhikirjas ja sätestage sinna juurde vastava otsuse vastuvõtmiseks nõutav poolthäälte arvuline määr. Näiteks on KÜ-d märkinud põhikirjas, et laenu võtmise otsuse vastuvõtmiseks on nõutav kui selle otsuse poolt hääletab rohkem kui pool KÜ liikmete häälte üldarvust. Ka ehituslikes küsimustes saab määrata otsuste vastuvõtmise eritingimusi. Samas soovitan vältida põhikirjas selliseid ebamääraseid sõnastusi nagu suuremad remondid. Seaduses ei ole defineeritud milline on suurem ja milline väiksem remont. Avamata/defineerimata sõnastused tekitavad vaid mõttetuid vaidlusi.Ka ei ole nõudeid väga karmiks mõistlik ajada, kuivõrd vastasel korral ei ole välistatud, et olulistes küsimustes ei saagi otsuseid vastu võetud

  #369335
  Renata
  Guest

  Selline asi siis,et meie korteriühistu juhatus korraldas 27.02.16 üldkoosoleku seoses hoolduskulude tõstmiseks m2 kohta . Nende otsusest saime teada 1.5 kuud hiljem kui tuli arve. Nõudsin näha protokolli . Selle sain. Protokollil kirjas,et koosoleku viis läbi ja protokolli koostas üks ja sama isik,üks juhatuse liikmetest. Enamus osalejatel pidi olema volikirjad kuid neid koos protokolliga ei esitatud. On see õige teguviis? Ja kuna soovin esitada ühistu juhatusele kirjalikku avalduse oma pretensioonidega sooviks veidi abi kuidas seda avaldust koostada,lisaks pole nõus nende hinnatõusuga .

  #1270581
  Anu
  Guest

  Tere,mul on tekkinud paar küsimust seoses korteriühistu juhatuse liikmete isetegevusega-nimelt on nad vastu võtnud otsuseid ilma koosolekut kokkukutsumata-majja paigaldati fonolukusüsteem nädal tagasi,mis aga,oh üllatust ei tööta ja koridoriustelt on eemaldatud lukud ja nende asemele on pandud metallplaadid.Nüüd olukord selline-uksed on lukustamata nii päeval kui öösel ja majja on avatud sissepääs ka neile,kes seal käia ei tohiks.Samuti tahetakse ärakaotada valvurid meiemajast,ka see otsus võeti vastu ilma koosolekut korraldamata.Kuigi ennem koguti allkirju,et kes on poolt ja kes vastu.Tulemus oli aga selline-50/50 ja sellest hoolimata on juhatus tegutsenud nende 50% kahjuks,kes on sellele uuele süsteemile vastu.Meie majas on valvurid,aga ka need tahetakse ärakaotada täpselt samasugustel tingimustel nagu paigaldati fonolukusüsteem.Olen pöördunud ka Korteriühistute Keskliitu ning sealt sain vastuse,et nende tegevus on ebaseaduslik.Sealt öeldi ka,et ennem tuleb koosolek kokkukutsuda ja alles siis edasi tegutseda vastavalt vastuvõetud otsustele.Kuna aga seda tehtud ei ole,leian,et nende tegevus on ebaseaduslik.Sooviksin teada,kas sellistele muredele leiduks ka lahendusi.

Viewing 4 posts - 1 through 4 (of 4 total)
 • The forum ‘Seadused’ is closed to new topics and replies.