Seadused

Üldvee arvestamine

Esileht Forums Seadused Üldvee arvestamine

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
 • Autor
  Postitused
 • #3139
  imagine
  Keymaster

  Katlin | 09.07.2013

  Tere.
  Kas korteriühistul on õigus jagada üldvett vaid nende korterite vahel kellel on veemõõtjad taatlematta? Kuigi näidud esitatakse õigeaegselt. Põhikirjas ega ka kodukorras midagi selle kohta kirjas ei ole.
  Lugupidamisega

  #3140
  imagine
  Keymaster

  lugeja | 10.07.2013

  On olemas mõõteseadus
  Korteriomanik on kohustatud iga viie aasta tagant taatlema vahetama veemõõturi. Kuid seda võiks teha ühistu ühiselt kõikidele , kellel taatlemata ja kelle taatlemisaeg on lähedal.
  Ühine taatlemine-vahetamine tunduvalt väiksem tehtud ühiselt.
  Seda peaks jälgima korteriomanik ise ja tundma huvi. Sest veemõõturid võivad valetada kas siis ühistu kahjuks või hoopiski ühistu kasuks.
  Igal juhul peaks olema juures juhatuse liige , kui taatleb korteriomanik veemõõturit. Tegema vastava sisulise akti, et olla kindel veemõõturi näidiku õigsuses.
  Taatlemata või õigeaegselt vahetamata mõõtur võrdub selle puudumisel. Seega tegelikult lähebki taatlemata veemõõturite juures kogu üldvesi jah teile , kelle taatlemata veemõõturid. Kas teid sellest ka eelnevalt teavitati.
  Kuid tehke kiiresti korda oma veemõõturid .
  Ei oska teie ühistu korda siin kommenteerida.
  Kuid pange otsingusse google veemõõturite taatlemine . Saate igasuguseid vastuseid. Ja saate ka oma vastusele õiglase vastuse .
  Ja seadus on vist Määteriistad Või midagi taolist

  #3141
  imagine
  Keymaster

  Katlin | 10.07.2013

  Minu veemõõtjad on korras. Kuna oli juhatuse vahetus, siis selgus, et vana juhatus arvestas üldvett vaid neile kellel on mõõtjad vahetamata või taatlemata. Kuigi oli ka neid kelle veemõõtjate kohta üldse andmed puudusid, aga neil jällegi üldvett ei arvestatud. Ja vana juhatus ei anna teavet selle kohta miks selline teguviis. Arvan, et oleks õiglane kui kõik korterid maksaks antud hetkel üldvett ,vähemalt nii kaua kuniks see segadus lahenduse leiab. Aga kas nii tohib teha? Et järsku maksavad kõik jälle üldvett, nii nagu ettenähtud?

  Lugupidamisega

  #3142
  imagine
  Keymaster

  lugeja | 10.07.2013

  Nii oleks küll jah õiglane
  Kui on maja Tallinnas. Siis sellega tegeleb firma PREM Test
  Kadaka tee 5

  #4079
  Salve
  Guest

  Tere

  Kui põhikirjas midagi ei ole, tuleb lähtuda korteriühistuseaduses (KÜS) sätestatud majandamiskulude jaotamise üldreeglist ehk kulud tuleb jaotada igale omanikule arvestades omandiosa suurust.

  KÜS § 15` Majandamiskulud

  (1) Majandamiskulud käesoleva seaduse tähenduses on korteriühistu vajalikud kulud eluruumide ja nende pindala osatähtsusele vastava elamu ja elamu ümbruse osa hoolduseks ja remondiks ning tasu korteriühistu poolt elamu majandamiseks osutatud ja ostetud teenuste eest, sealhulgas energiaauditi ja energiamärgise tellimise eest, arvestatuna eluruumi üldpinna ühe ruutmeetri kohta, kui korteriühistu põhikirjas ei sätestata teisiti.

  Teiseks. Mõõteseadusest tulenevate nõuete rikkumine, ei anna KÜ-le alust määrata omanikule sanktsioonimaigulisi rahalisi kohustusi. Mõõteseaduse rikkumisi menetleb ja “karistusi” määrab selleks pädev ametiasutus, kelleks KÜ antud juhul ei ole. Täpsem info kirjas mõõteseaduses.

Viewing 5 posts - 1 through 5 (of 5 total)
 • The forum ‘Seadused’ is closed to new topics and replies.