Kui Sa ei näe uudiskirja korrektselt, vaata veebiversiooni


Eesti Korteriühistute Liidu uudiskiri 13/2020

4 head nippi, kuidas pühade ajal vähem kulutada ja toitu säästa

Jõulud lähenevad ning pühade periood toob paraku tihti kaasa  liigseid kulutusi ja mis seal salata, ka raiskamist. Eesti Korteriühistute Liit kui kampaania “Väärtustades toitu” eestvedaja annab mõned praktilised soovitused, kuidas pühade ajal raha kokku hoida ja vähem toitu raisata.
LOE EDASI

Korteriühistu jõulukalender 2020

Päevi pühadeni aitab lugeda jõulukalender, mis pakub igal päeval korteriühistu juhile ühe vajaliku või lõbusa nõuande. Nagu ikka, saab jõulukalendris avada igal päeval ühe uue akna. Seega tasub link endale salvestada ja igal hommikul uuesti tagasi tulla.

KRIISI ABC: abiks korteriühistu juhile

Oleme kokku kogunud juhendid ja nõuanded korteriühistu juhile koroonaviiruse leviku perioodil.
LOE EDASI


INFO ETTEVÕTTELT: Qsys Eesti OÜ

Korterelamutes valitseb tõsine tulekahjuoht

Elektri- ja nõrkvoolutöödega tegeleva ettevõtte Qsys Eesti OÜ tegevjuht Kristjan Kulu avaldas ehitusuudised.ee portaalis artikli milles juhib tähelepanu, et tuleohutuse tagamine ja tulekahju võimalikult varases faasis avastamine ei ole kortermajades piisaval tasemel, et ära hoida märkimisväärsed ohud varale ja inimeludele. Tänase seisuga on Eestis ca. 20 000 vahemikus 1960 – 1990 ehitatud 5 – 9 korruselist paneelmaja, kus puudub  automaatne tulekahjusignalisatsioon.

Qsys Eesti OÜ on selle probleemiga aktiivselt tegelenud ja koostatud on konkreetne tegevuskava probleemi teadvustamiseks ja lahendamiseks alates konsultatsioonist kuni süsteemide projekteerimise, väljaehitamiseni, hooldamiseni ja finantseerimiseni.

Artikli leiate ehitusuudised.ee portaalist SIIT.
Artikli täispikk tekst SIIN.

Qsys Eesti OÜ kontaktid leiate kodulehelt www.qsys.ee ja võite julgelt pöörduda järgmistes küsimustes:

  • Nõrkvoolusüsteemide projekteerimine ja paigaldus (ATS, videovalve, valvesüsteemid, läbipääsusüsteemid, jne)
  • Elektripaigaldiste projekteerimine ja paigaldus (elektripaigaldiste renoveerimine, LED valgustus, uuele pingele üleminek, jne)

INFO ETTEVÕTTELT: Kiili Puhastus OÜ

Kortermaja trepikodade koristus

Trepikoja koristus on väga hea näide üldisest koristusprintsiibist: mustus tuleb väljast sissepoole (õuest tuppa). Mida varajasemas staadiumis me sellele jaole saame, seda hõlpsam see on, seda puhtamad on pinnad, seda vähem on vaja eritöid jne.. Tundub selline lihtne tegevus, koristada trepikoda, aga kõike tuleb vaadata tervikuna ja süsteemselt!

Kui Teil on olukord süsteemselt läbi mõeldud ja vaja teenuse teostajat, andke teada, täidame tühimiku!
Kui Te näete, et puhtuse saavutamiseks trepikojas oleks vaja midagi kontseptsioonis korrigeerida, aga ei ole partnerit, kellega leida lahendus? Andke teada, aitame!
Kui on tegemist uue majaga või värskenduskuuri läbinud trepikojaga ja ei taha olukorda käest lasta, võtke kiiresti ühendust!
Kui on vaja luua kord majja(teha süvapesu/puhastus) ja siis hoida puhtust, andke samuti märku tuleme appi!
Kasutame koristamises kõige kaasaegsemaid lahendusi/tarvikuid ja eesmärk on alati pakkuda parimat tulemust. Kahjuks ei kõla liiga originaalselt, aga no selle nimel me pingutame!

Kui midagi eelnevast kõnetas või tekkis küsimusi, andke kindlasti märku.
Kiili Puhatus OÜ: 510 1035;  Kiilipuhastus.ee

KASULIKKU

ELAMU 4/2020

Värskes ajakirja ELAMU numbris tuleb juttu uuenenud ehitisregistrist, korteriomandi võõrandamise nõudest, parkimise korraldamisest, valvekaamerate paigaldamisest ja paljust muust.
VAATA SISUKORDA

Ajakiri ELAMU järgmiseks aastaks tellimata?

Kui ühistu on EKÜL liige, pole põhjust muretsemiseks — ELAMU jõuab kõikide liikmete postkastidesse ilma tellimata ja tasuta. Kõik teised jõuavad oma tellimuse veel teele panna SIIN tellimisankeedil.

Käsiraamat “NÕUANDEID KORTERIÜHISTUTELE”

Raamat pakub korteriühistutele abi ja selgitusi korteriomandi- ja korteriühistuseaduse kohta, mis määratleb korteriühistu rolli ning sellele liikmete õigused ja kohustused. Seadus loob ka hulga uusi mõisteid, mille rakendamine korteriühistu igapäevaelus selgitusi vajab.

Raamatu soodushind on 15 eurot, postiga saatmise korral 18 eurot. Kõik raamatu ostjad saavad kaasa raamatu autori Urmas Mardi koostatud ülevaate õigusalastest muudatustest, mis on jõustunud pärast raamatu väljaandmist.
LOE EDASI JA TELLI SIIT


INFO ETTEVÕTTELT: Katend OÜ

Lugupeetud korteriühistu esindajad!

Katend OÜ lahendab kõik mured, mis on seotud teedega teie hallataval territooriumil. Ettevõtte põhirõhk on asfalteerimisel, aukude parandamisel, freesasfaldist teede ja platside ehitamisel. Lisaks ehitame tänavakividest parklaid ja kõnniteid.

Katend OÜ teostab “Hoovid korda” projekti raames heakorrastustöid, kus Tallinna linn rahastab korteriühistuid kuni 70% ulatuses.
Helista või küsi pakkumist: https://katend.ee/kontakt/

Katend OÜ
Tel: 56 997 333; info@katend.ee
www.facebook.com/teekatend/

  Eesti Korteriühistute Liidu uudiskiri 13/2020 Eesti Korteriühistute Liit
Sakala 23A, 10141 Tallinn
tel. (+372) 6 275 740, fax (+372) 6 275 751 ekyl@ekyl.ee
See kiri on saadetud aadressile
Eemalda e-mail nimekirjast