Kui Sa ei näe uudiskirja korrektselt, vaata veebiversiooni


Eesti Korteriühistute Liidu uudiskiri 13/2021

Muutuvad ilmaolud nõuavad libedusetõrjel erilist hoolsust

Kipub olema nii, et lume-, jääpurikate ja libedusetõrjesse suhtuvad leigelt nii korteriomanikud kui ka väheteadlikumad ühistujuhid – arvatakse, et meie maja juures pole ju kunagi midagi juhtunud, küllap ei juhtu ka nüüd. Lumise ja libeda kõnnitee või räästast kukkunud jääpurikate tõttu toimunud õnnetuse korral vastutab aga korteriühistu ehk siis kõik korteriomanikud.

Seadus ütleb, et isik, kellel on samal alusel kõigi korteriomanike vastu korteriomandist tulenev nõue, mille kohta seadus näeb ette solidaarkohustuse, peab selle esitama korteriühistu vastu. Kui nõude rahuldamine ei ole kehtiva majanduskava ja reservide juures võimalik, peab korteriühistu juhatus koostama uue majanduskava ja kutsuma kokku korteriomanike üldkoosoleku selle kehtestamiseks.

LOE EDASI

Ütle telefonis suure raha lubajale „Ei, aitäh!“

Ainuüksi oktoobris on üle 200 inimese Eestis kaotanud petturitele pea poolteist miljonit eurot. Ilma on jäädud erinevatest summadest, suuremad neist üle 100 000 euro. Kõik need inimesed on meie kaaslinlased, naabrid, sõbrad ja tuttavad.

Kuidas ennast kaitsta? Kõige lihtsam – kui võõras inimene helistab ja tahab Sinuga Sinu rahast rääkida, ütle lihtsalt „Ei, aitäh!“ Ja ära unusta, et kui mingi raha teenimise võimalus tundub ulmeliselt hea, siis see enamasti ongi ulme, väljamõeldis!

LOE EDASI

Energiakulude hüvitamine

Energiahinna tõusu leevendmiseks on riigi poolt välja töötatud kaks eraldi meedet: elektri võrgutasu hüvitamine kõigile tarbijatele ning elektri-, gaasi- ja küttearvete osaline tasumine vähemkindlustatud leibkondadele.

Elektri võrgutasu hüvitamine kõigile: Elektri võrgutasu hüvitatakse 50% ulatuses kõigile elektritarbijatele – see kajastub automaatselt elektriarvetel võrguteenuse poole väiksema maksumusena.

Elektri-, gaasi- ja küttearvete hüvitamine vähemkindlustatud peredele: Suhtelises vaesuses ehk vähemkindlustatud peredele elektri-, gaasi- ja kütte arvete osalisel tasumisel kompenseeritakse konkreetse energialiigi hinnatõusu osa 80% ulatuses, st elektri, gaasi või toasooja enda ühikupõhine hinnatõus.

TÄHELEPANU! Palun jagage järgnevat infot oma maja vähemkindlustatud peredele.

LOE EDASI


ETTEVÕTTE INFO: Eesti Haldus

Eesti Halduse MEHHANISEERITUD lume- ja libedusetõrje aitab hoida kõik sõiduteed, katused, parklad ja käiguteed korras. Lumerohke talv loob õige jõulumeeleolu, aga võib samaaegselt muuta toimiva korteriühistu elukorralduse ebameeldivalt keeruliseks.

– Ohtlikult libedad kõnniteed
– Lume alla mattunud parkimiskohad
– Jääpurikad
– Liiglumi katusel

Neid probleeme on väga lihtne vältida Eesti Halduse abiga. Eesti Haldus koostab igale korteriühistule individuaalse ja optimaalse plaani, kuidas, millal ja mis tehnikaga kõik probleemid sujuvalt ära hoida. LOE LISA

Tellides Eesti Halduse MEHHANISEERITUD lume- ja libedusetõrje võid olla kindel, et kui maad katab valge vaip, siis saab keskenduda hoopis talvemõnude nautimisele.

Saada meile oma päring siit.

Coop Pank aitab korteriühistuid maja renoveerimisel

Coop Pank on sel aastal appi tulnud mitmele väikesele korteriühistule Eesti maapiirkondades, kes on elektrihinna tõusu või muude põhjuste tõttu tahtnud alustada maja renoveerimist, aga on jäänud oma asukoha või kinnisvara madala väärtuse tõttu seni laenust ilma.

Pärnumaa kaguosas Valga-Uulu maantee ääres Tihemetsas asuv 16 korteriga ühistu sai tänu Coop Panga laenule vahetada oma vana ja aukliku eterniitkatuse uue ja kaasaegse vastu. Kuigi Asuvere tee 7 korteriühistu on alla tuhande elanikuga Tihemetsas üks suurimaid, ei olnud finantseeringu leidmine neile kerge, sest pankade silmis oli nende laenuvajadus suhteliselt väike ja asukoht väljaspool tõmbekeskusi. Tihemetsast on nii Pärnusse kui ka Viljandisse 50 kilomeetrit, kümnekonna kilomeetri raadiusesse jäävad Kilingi-Nõmme ja Mõisaküla.

Coop Pank laenas Asuvere tee 7 ühistule katusevahetamiseks viieks aastaks 12 000 eurot. Sama palju raha oli olemas juba ka ühistu remondifondis. Remonditööde käigus asendati olemasolev katusekattematerjal uue ja kaasaegse eterniidi vastu ning paigaldati uued harja- ja viiluplekid.

Hiljuti aitas Coop Pank finantseerida ka ühe korterelamu renoveerimist Võru maakonnas asuval kuue korteriga majal, millel oli tarvis välja vahetada katus ja välisuks. Kogu tööde maksumus oli 57 200 eurot, millest ühistu oli kokku kogunud 6000 eurot. Pangast saadi laenu 51 200 eurot 15-aastase laenugraafikuga. Majas asub 280 ruutmeetrit elamispinda ja ühistu kogutav remondifond laenu tasumiseks on 1,74 eurot ruutmeetri kohta.

LOE EDASI

  Eesti Korteriühistute Liidu uudiskiri 13/2021 Eesti Korteriühistute Liit
Sakala 23A, 10141 Tallinn
tel. (+372) 6 275 740, fax (+372) 6 275 751 ekyl@ekyl.ee
See kiri on saadetud aadressile
Eemalda e-mail nimekirjast