Korteriühistute Virumaa foorumil kõneldakse renoveerimistoetuste nappusest

22.01.2020

Eesti Korteriühistute Liidu teade
22. jaanuar 2020

Renoveerimistoetuste nappus toob kaasa suure pettumuse

Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse esimehe Andres Jaadla sõnul põhjustavad kokku kuivanud renoveerimistoetused korteriühistutes suurt pettumust. “Riikliku toetuse taotlusvoorus dokumentide esitamisele eelneb mitme aasta pikkune aja- ja rahakulukas ettevalmistustöö oma kodumajas – kui võimalus paari minutiga taotlusvoorus löögile pääseda tundub sama suur kui lotos võita, võib juhtuda, et mõni ühistu loobub renoveerimisest hoopis,” märkis Jaadla.

See aga oleks tema sõnul ohtlik areng. “Siiani on korteriühistud ise olnud renoveerimisest väga huvitatud, mis eristab meid teistest Euroopa endise idabloki riikidest, kus huvi renoveerimise vastu on pigem leigevõitu,” selgitas Jaadla. “Ei saa aga loota, et poole sajandi vanune elamufond, mis tungivalt parendusi vajab, kuidagi iseenesest paremuse poole liikuma hakkab. Siin vajab Eesti siiski pikaajalist ja tõhusat strateegiat, milles korteriühistutel on minu hinnangul oluline roll,” nentis Jaadla.

Need küsimused võetakse kõneks ka sel laupäeval, 25. jaanuaril toimuval EKÜL Virumaa korteriühistute foorumil. Ajakirjanikud on oodatud sündmust kajastama!

Foorumi kava on siin:

https://www.ekyl.ee/2020/01/19/ekul-virumaa-korteriuhistute-foorum-25-01-2020/

TAUST: Eesti Korteriühistute Liit asutati 17. aprillil 1996 Rakveres, organisatsioon esindab ja kaitseb korteri- ja hooneühistute huve riiklikul ja kohalikul tasandil. Tänaseks kuulub Eesti Korteriühistute Liitu rohkem kui 1400 korteriühistut üle Eesti. EKÜL kuulub Euroopa elamuorganisatsioonide ühenduse Housing Europe juhatusse ning juhib samuti üleminekuriikide toetamiseks ellukutsutud erakorralist töörühma. Alates 2016. aastast on EKÜL ÜRO elamumajanduse harta keskus, mille põhitegevuseks on eluasemevaldkonna toetamine riikides, kus elamureformid veel ettevalmistamisel.

 

Teate edastas: Eesti Korteriühistute Liit www.ekyl.ee

Kõneisik:
Andres Jaadla, Eesti Korteriühistute Liidu juhatuse esimees
Tel: +372 520 3987
E-mail: andres.jaadla@ekyl.ee