Kui Sa ei näe uudiskirja korrektselt, vaata veebiversiooni


Eesti Korteriühistute Liidu uudiskiri 6/2019

Korteriühistud vajavad rekonstrueerimiseks igal aastal vähemalt 50 miljonit eurot

28. mail 2019 EKÜL liidupäevale kogunenud liikmete hinnangul näitab olukord, kus kortermajade rekonstrueerimistoetusteks tänavu ette nähtud 17,5 miljonit eurot täitus taotlustega paari minuti jooksul, toetuse olulisust ja vajadust toetust oluliselt suurendada. Korteriühistute hinnangul tuleks rekonstrueerimiseks ette nähtud vahendeid suurendada vähemalt 50 miljoni euroni aastas. Korteriühistud võtsid liidupäeval vastu vastavasisulise ühispöördumise Riigikogu, Vabariigi Valitsuse ning Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi poole.

Liidupäeval osalenud ühistute juhid tuletavad poliitikutele meelde, et  ühe keskmise korterelamu ettevalmistus rekonstrueerimiseks meetmes ettenähtud tingimustel võtab aega  2 – 3  aastat ning toetusest ilmajäämine nullib selle töö täielikult. “Hoonete  hea sisekliima ja väiksemad küttekulud ning  inimeste parem tervis  on väärtused, millega ei tohiks kergekäeliselt ümber käia,” öeldakse ühisavalduses.

LOE EDASI JA TUTVU PÖÖRDUMISE TÄISTEKSTIGA

AVALDA ARVAMUST: Küsitlus rekonstrueerimistoetuse kohta

Soovime välja selgitada, kui palju korteriühistuid jäi sel korral toetusest ilma, milline oli toetuse taotlemiseks ettevalmistusi teinud korteriühistute planeeritud renoveerimismaht ja kui palju kulutusi tegid korteriühistud renoveerimise ettevalmistuseks, lootes võimalusele rekonstrueerimise toetuse taotlemiseks. Küsitlus on suunatud korteriühistutele, kes ei ole veel läbi viinud korterelamu tervikrenoveerimist. Palume Teil küsitlusele vastata hiljemalt 9. juuniks. Laekunud andmete põhjal koostame riigile täiendava põhjendatud taotluse korterelamute rekonstrueerimise toetuse jätkamise ja toetuse mahu suuruse osas. Täname kõiki, kes on juba oma vastused saatnud!

LOE EDASI JA VASTA KÜSITLUSELE


Info ettevõttelt: Valnes AS

Valnes Weblock – võtmevaba online läbipääsulahendus korteriühistutele.

Weblock asendab läbipääsude võtmed ükskõik millise mifare-tüüpi kaardi (roheline kaart, pangakaart, uus id-kaart, kiip jne) või koodiga.  Mugavas halduskeskkonnas on võimalik pidevalt muuta kaartide ja koodide läbipääsuõiguseid ning seada neile kuupäevalisi ja kellaajalisi kasutuspiiranguid – nii on kerge distantsilt hallata nii perioodilisi käimisi (koristajad, postiljonid jne) kui ka harvemaid külastusi (uste avamine halduskeskkonnast nupuvajutusega). Kaotatud kiibi või kaardi korral on võimalik sellelt koheselt õigused eemaldada ja anda õigused uuele kaardile, seeläbi hoiame kokku uue võtme tegemisele kuluva aja.

Võimalikud kasutuskohad: trepikoja uksed, parkla uksed ja väravad, rattaruumid, keldrid ja muud ühiskasutatavad ruumid.

LOE EDASI

KORTERIÜHISTUTE SUVEÜLIKOOL

8.- 9. august 2019, Toila

Sel suvel saavad Eesti korteriühistute juhid kokku Ida-Virumaal. Järjekorras juba 13. korteriühistute suveülikoolis 8.-9. augustil Toilas on võimalus taas kuulata loenguid ühistutele olulistel teemadel eesti ja vene keeles, vahetada kogemusi teiste ühistujuhtidega ja esitada oma ühistut puudutavad küsimused otse EKÜL juristidele. Õppetööst vabal ajal külastame koos giidiga Pühtitsa kloostrit Kuremäel.

Loenguteemad:
+ korteriomandi- ja korteriühistuseadus – praktikas tõusetunud aktuaalsed küsimused;
+ uued olulisemad kohtulahendid korteriomandi- ja korteriühistuseaduse kontekstis;
+ vaba mikrofon – korteriühistute küsimused EKÜL juristidele;
+ praktikult praktikule – korterelamute rekonstrueerimisest uue määruse valguses;
+ kuidas olla motiveeritud oma igapäevases töös?

Õppetöö toimub eesti- ja venekeelsetes rühmades.

LOE JA REGISTREERU


Ajakiri Elamu 2/2019

VAATA SISUKORDA

  Eesti Korteriühistute Liidu uudiskiri 6/2019 Eesti Korteriühistute Liit
Sakala 23A, 10141 Tallinn
tel. (+372) 6 275 740, fax (+372) 6 275 751 ekyl@ekyl.ee
See kiri on saadetud aadressile
Eemalda e-mail nimekirjast