Kui Sa ei näe uudiskirja korrektselt, vaata veebiversiooni


Eesti Korteriühistute Liidu uudiskiri 4/2020

Head korteriühistute juhid ja liikmed!

Eestis jõustunud eriolukorra piirangud on pannud korteriühistud keerulisse situatsiooni. Lisaks igapäevasele majandustegevusele ja teenuste vahendamisele tuleb ühistutel tegutseda olukorras, kus kortermajast on saanud suurele osale elanikest lisaks kodule ka nende töökoht, kool või paik, kus viibida isolatsioonis või karantiinis.

Korteriühistu juhatuse jaoks tähendab see suuremat vastutust oma maja elanikkonna ehk oma kogukonna juhina. Suureneb erinevate teenuste kasutamine majas ja ühistu juhatuselt küsitakse nõu erinevate probleemide korral. Palju on uut infot, millega tuleb kursis olla, olgu selleks siis korteriühistu üldkoosoleku edasilükkamine või korterelamu ühisruumide desinfitseerimine.

Eesti Korteriühistute Liit on seadnud eesmärgiks ühistute toetamise tänasel keerulisel ajal. Selles uudiskirjas leiate Kriisi ABC, kuhu oleme kokku kogunud viited korteriühistu juhile vajaliku info kohta. Nimekirja täiendame pidevalt. Kirjutame siin ka korteriühistu üldkoosolekute edasilükkamisest ja virtuaalkoosolekute korraldamisest, kuna selle kohta on liidule tulnud viimastel päevadel kõige enam küsimusi.

Ootame teid taas teadmisi täiendama Eesti Korteriühistute Koolituskeskuse kursustele. Juba 3. aprillil on alustamas korteriühistu juhi põhikursus ja 17. aprillil korteriühistu juhi baaskoolitus. Mõlemad koolitused toimuvad e-õppena ehk kursused läbitakse kodust lahkumata. Eesti Korteriühistute Liit on Töötukassa koolituskaardi partner. Algavate koolitustega loodame pakkuda kõigile huvilistele teadmisi, mille toel pärast kriisiaja lõppu ka tööturul kindlamalt edasi minna.

 

Rahulikku meelt ja tervist soovides

Eesti Korteriühistute Liidu juhatus


Kriisi ABC: abiks korteriühistu juhile

Tekkinud eriolukorras tuleb korteriühistu juhil väikese kogukonna – oma korteriühistu – juhina vastata elanike küsimustele. Oleme kokku kogunud soovitused, millest võib abi olla.
LOE EDASI

Korteriühistu üldkoosoleku edasilükkamine ja virtuaalkoosolek

Kõik ühistute üldkoosolekud tuleb edasi lükata 1. maini, vajadusel ka veel hilisemaks. Võimalik on ka läbi viia virtuaalkoosolek.
LOE EDASI

Korteriühistud kutsuvad üles: märka naabrit ja tarbi targalt!

EKÜL kutsub kõiki korteriühistutes olevaid inimesi märkama oma naabreid ning neid vajadusel abistama.
LOE EDASI

KOOLITUSED

Korteriühistu juhi põhikursus, e-õpe alates 3. aprillist 2020

Kasuta aega targalt ja omanda uusi teadmisi! Eesti Korteriühistute Koolituskeskus jätkab täiendõppe programmiga, kus 3. aprillil on alustamas korteriühistu juhi põhikursus. Koolituse teemad: ühistu juhtimine – suhtlemine ja konfliktide lahendamine; kinnisvara korrashoid; sissejuhatus raamatupidamisse; asjaõigus; suhted võlgnikega ja võlgade sissenõudmine; lepinguõigus/võlaõigus; tööõigus; ehitustegevuse korraldamine korteriühistus; tehnosüsteemide haldamine ja korrashoid. Kursus toimub e-õppena. Õpi kodust lahkumata!
LOE EDASI

Korteriühistu juhi baaskoolitus, e-õpe alates 17. aprillist 2020

Taas on algamas korteriühistu juhi baaskoolitus, mis annab alusteadmised ühistu majandustegevuse juhtimisest ning renoveerimistööde elluviimisest. Kursus sobib nii alustavale ühistujuhile, kes soovib saada teadmisi oma igapäevatöö korrektseks korraldamiseks kui ka kogemustega juhile, kes soovib viia end kurssi muudatustega ning värskendada oma teadmisi ühistu juhtimise valdkonnas. Kursus toimub e-õppena. Õpi kodust lahkumata!
LOE EDASI

  Eesti Korteriühistute Liidu uudiskiri 4/2020 Eesti Korteriühistute Liit
Sakala 23A, 10141 Tallinn
tel. (+372) 6 275 740, fax (+372) 6 275 751 ekyl@ekyl.ee
See kiri on saadetud aadressile
Eemalda e-mail nimekirjast