Kui Sa ei näe uudiskirja korrektselt, vaata veebiversiooni


Eesti Korteriühistute Liidu uudiskiri 6/2021

EKÜL ootab kommentaare korteriomandi- ja korteriühistuseaduse kohta

Justiitsministeerium avas taas arutelu korteriomandi- ja korteriühistuseaduse üle, millega soovitakse lahendada kehtiva korteriomandi- ja korteriühistuseaduse rakendamisel seni üles kerkinud probleemid.

EKÜL ootab korteriühistute kommentaare ja ettepanekuid korteriomandi- ja korteriühistuseaduse kohta, et koostada ühine Liidu poolne seisukoht ministeeriumile edastamiseks! Kommentaarid ja ettepanekud palume saata aadressile ekyl@ekyl.ee hiljemalt 1. juuniks 2021.
LOE EDASI

Kortermajades peavad uksed olema tähistatud numbritega

Alates käesoleva aasta märtsist on kohustus kõikides kortermajades märgistada teekond välisuksest korteriteni sh välisuks, korrused, vahe- ja korteriuksed. Korruste ja uste tähistamine on vajalik päästetöö efektiivseks tegemiseks, kus on suure tähtsusega aegkriitiline tegutsemine. Kõige enam probleeme esineb vanemate ehitistega magalates, kus on numeratsioon alaliselt puudu või renoveerimise käigus eemaldatud.

EKÜL ja Päästeamet kutsuvad üles kortermajade elanikke, korteriühistuid ja koostööpartnereid oma või külastatava maja numeratsiooni korrektsust üle vaatama ja võimalikele puudustele tähelepanu pöörama.
LOE EDASI

EKÜL jätkab ÜRO Elamumajanduse Harta Kompetentsikeskusena

Veebruaris 2021 allkirjastasid ÜRO Euroopa Majanduskomisjoni peasekretär Olga Algayerova ja EKÜL juhatuse esimees Andres Jaadla koostöömemorandumi lisa, mille kohaselt jätkab Eesti Korteriühistute Liit tegevust ÜRO Elamumajanduse Harta Kompetentsikeskusena aastani 2023.

ÜRO kompetentsikeskusena on EKÜLi põhitegevuseks eluasemevaldkonna toetamine riikides, kus elamureformid on veel ettevalmistamisel või toimumas. Kompetentsikeskus jagab oskusteavet korteriühistute juhtimist ja majandamist puudutavate küsimuste kohta Eestist väljaspool: Euroopa Liidu liikmesriikides, Euroopa idapartnerlusriikides, ÜRO Arenguprogrammi maades ja mujal.
LOE EDASI

Psühholoog: kiuslike majaelanike puhul aitab avatud suhtlus

Paljud korteriühistud on kimpus sellega, et naabrid lähevad igapäevaelu korraldamisel tülli. Psühholoogi sõnul tuleks väidetava murekoha puhul vahet teha, kas tegemist on lahendusele orienteeritud probleemipüstituse või lihtsalt kiusliku inimesega, kes soovib pidevalt tüli lõkkele puhuda.
LOE EDASI

KUULA JA LOE

EKÜL taskutarkus: fassaadiuuendus ja Päästeamet

Korteriühistute Taskutarkuse uues saates tutvustab TalTech ehitusfüüsika professor Targo Kalamees korrusmaja fassaadi renoveerimise võimalusi ning saate teises osas räägib Päästeameti päästetöö osakonna valmisolekutalituse juhataja Leho Lemsalu sellest, mida teha, et päästetööd korrusmajas paremini sujuks.
KUULA SAADET

Ilmus korteriühistute ajakirja ELAMU uus number

Sünnipäevajutud: Eesti Korteriühistute Liit 25
Fassaad vajab värskendust – mida teha?
Väike kortermaja maal – kuidas see korda sai?
Millised on vana maja suurimad energiaröövlid?
Kuidas korraldada KÜ koosolek veebis?
Korteriühistute ümarlauad: praktikute kohtumispaik
Kuidas kortermaja viiruseohtlikul ajal puhas hoida?
Kuidas leida vajalikke töömehi?
Suur hulk olulisi küsimusi-vastuseid EKÜL juristidelt

VAATA LÄHEMALT

  Eesti Korteriühistute Liidu uudiskiri 6/2021 Eesti Korteriühistute Liit
Sakala 23A, 10141 Tallinn
tel. (+372) 6 275 740, fax (+372) 6 275 751 ekyl@ekyl.ee
See kiri on saadetud aadressile
Eemalda e-mail nimekirjast