Kui Sa ei näe uudiskirja korrektselt, vaata veebiversiooni


Eesti Korteriühistute Liidu uudiskiri 8/2020

Hea korteriühistu juht!

Suur suvi on käes ja ühistutes käimas suuremad või väiksemad renoveerimistööd. Seekordses uudiskirjas tutvustab SA KredEx erinevaid teenuseid, mis mõeldud hoonete energiatõhususe suurendamiseks. Nende hulgas on ka kaks täiesti uut toetusvooru, kus taotluste vastuvõtt pole veel alanud.

Suve teises pooles ootame kõiki osalema korteriühistute suveülikoolis, mis seekord toimub 6.-7. augustil Võrumaal. Saame pärast pikka vaheaega taas kokku, et ühiselt arutada, kuidas lahendada täna korteriühistute ees seisvaid probleeme ning kuulata uusi õigusalaseid ja kortermajade renoveerimist puudutavaid nõuandeid.

Tervet ja tegusat suve soovides

Eesti Korteriühistute Liit


KredEx: tulekul uued teenused hoonete energiatõhususe suurendamiseks

SA KredEx pakub erinevaid teenuseid hoonete energiatõhususe suurendamiseks:
Korterelamute rekonstrueerimistoetus. – Taotluste vastuvõtt algas 11. juunil.
Erakorraline korterelamute rekonstrueerimistoetus. – Taotluste vastuvõtt algab 20. juulil.
Korterelamu renoveerimislaen. – Taotluste vastuvõtt algas 25. mail.
Innovatsiooniprojekt. – Uus meede käivitub selle aasta suvel.
LOE EDASI

Korteriühistute Suveülikool 6.-7. augustil 2020 Võrumaal

Eesti Korteriühistute Liit kutsub osalema Eesti Korteriühistute XIV Suveülikoolis, mis toimub 6.-7. augustil 2020 Kubija hotellis. Suveülikooli kavas on huvitavad ja praktilised loengud:
• Ühistute tegevuse juriidilistest küsimustest s.h. milliseid muutusi tõid korteriühistute jaoks kaasa 2020. aasta kevadised seadusemuudatused: kuidas korraldada edaspidi üldkoosolekuid, mida panna tähele põhikirja muutmisel jm.
• Elamute renoveerimisest s.h. korterelamute rekonstrueerimise rahastamine, toetuste taotlemine ja praktilised soovitused korteriühistutele.

Anna oma osalemissoovist teada kuni 14.07.2020 e-posti teel koolitus@ekyl.ee või helista 55 585 711.
LOE EDASI

Telli ajakiri “Elamu”

Korteriühistute ajakiri “Elamu” annab ülevaate kõige olulisematest korteriühistuid puudutavatest teemadest, jagab nõuandeid ühistu juhtimise, kortermaja renoveerimise ja energiasäästu tehniliste lahenduste kohta, tutvustab õigusakte ja vahendab ühistujuhtide kogemusi. “Elamu” jõuab tasuta kõikide EKÜL liikmete postkastidesse. Teistel huvilistel on võimalus ajakirja tellida.
Info SIIT.

Euroopa elamuorganisatsioonide ettepanekud Euroopa Komisjoni presidendile

Maikuus saatsid Euroopa elamuorganisatsioonid, nende hulgas Eesti Korteriühistute Liit, HOUSING EUROPEi eestvedamisel ühise pöördumise Euroopa Komisjoni presidendile Ursula von der Leyenile, milles rõhutasid elamuvaldkonna olulisust kriisiolukorrast väljatulekul ja selle tagajärgede leevendamisel Euroopas.
LOE EDASI

Eesti Korteriühistute Liit alustab koos partneritega kahe Horizon 2020 projekti elluviimist

EKÜLi ja eri riikidest pärit partnerite koostöös kujunenud projektiideedest kaks on saanud Horizon 2020 programmis heakskiitva hinnangu ning EKÜL alustab peagi tegevuste elluviimist, et toetada Eestis energiakogukondade loomist ning nõustada Bulgaaria elamuvaldkonna arendajaid tervikliku rekonstrueerimisprotsessi väljatöötamisel.
LOE EDASI

  Eesti Korteriühistute Liidu uudiskiri 8/2020 Eesti Korteriühistute Liit
Sakala 23A, 10141 Tallinn
tel. (+372) 6 275 740, fax (+372) 6 275 751 ekyl@ekyl.ee
See kiri on saadetud aadressile
Eemalda e-mail nimekirjast