SHAPE-EU

Projekt: SHAPE-EU – Euroopa taskukohase eluaseme konsortsium: sotsiaalse mõjuga jätkusuutlik eluase
Projekti nimetus inglise keeles: SHAPE-EU – European Affordable Housing Consortium: Sustainable Housing for Social Impact

Aeg: märts 2022- veebruar 2024
Projekti koduleht: https://shape-affordablehousing.eu/

SHAPE-EU on keskendunud kvartalipõhise renoveerimise võimaluste kaardistamisele ning toetab oma teadustööga näiteks renoveerimislaine või ka New European Bauhaus algatuste elluviimimst. Projekti käigus luuakse ja kogutakse parimate praktikate näiteid eluasemete kestlikust ja taskukohasest renoveerimisest. Töörühma kuuluvad ühelt poolt ülikoolide ja mõttekodade esindajad ning teiselt poolt praktikud – elamuorganisatsioonide ja ehitusettevõtete esindusorganisatsioonid. SHAPE-EU projekti rahastab Euroopa Liidu ühtse turu programm, toetusleping nr. 101069909.

Projekti partnerid:

Housing Europe, Energy Cities, Eurocities, the European Construction, Built Environment and Energy Efficient Building Technology Platform (ECTP), GNE Finance, EKÜL, L’Union Sociale pour l’Habitat (USH), Legacoop Abitanti, TU Delft ja VVH.

Projekti koordinaator Eestis:

Anu Sarnet
EKÜL välissuhete ja projektide juht
Anu.Sarnet@ekyl.ee


PROJEKTI UUDISED

17.- 18. oktoobril 2022 võõrustas EKÜL Tallinnas Euroopa taskukohase eluaseme temaatikaga tegelevat töörühma The European Affordable Housing Consortium (projektinimega SHAPE-EU). 17. oktoobril toimunud projektikoosolekutele järgnes 18. oktoobril rahvusvaheline õppepäev Tallinnas Mustamäe linnaosas, kus välisekspertidel oli võimalus tutvuda linnaosa kujunemislooga ning sealsete kortermajade renoveerimise parimate praktikatega. Päeva jooksul kohtuti EKÜLi ja Majandus– ja Kommunikatsiooniministeeriumi esindajatega, külastati Mustamäe linnaosa valitsust, tutvuti renoveeritud kortermajadega Sõpruse 246 ja Vilde 70 ning külastati TalTech – Tallinna Tehnikaülikooli kampust ja seal asuvat liginullenergiahoonet Akadeema tee 5A.