Koolitus

Õppereisid

Eesti Korteriühistute Liidu õppereisid

Igal aastal korraldab Eesti Korteriühistute Liit korteriühistute juhtidele õppereisi Eestist väljapoolt, et tutvuda erinevate riikidega elamumajandusega ning vahetada kogemusi ja õppida teiste riikide prakitikast. Õppereisidel on käidud Soomes, Rootsis, Norras, Saksamaal, Poolas, Tšehhis, Belgias, Hollandis, Portugalis, Ungaris jm.

2019. aastal sõidame õppereisile Valgevenesse. Reis toimub 19.-23. mai 2019.
LOE LISAKS

Leedu: Vilnius, Kaunas, Klaipeda, 5.-9. juuni 2017

2017. aasta suvel sõitis Eesti Korteriühistute Liit tutvuma LeeÕppereisiddu kogemustega kortermajade renoveerimisel ja energiatõhususe saavutamisel. Eesti korteriühistute juhte võtsid vastu Leedu Keskkonnaministeeriumi elamuosakond ja Leedu Omavalitsuste Assotsiatsioon. Vaadati, mida on elamumajanduses ära tehtud kolmes suuremas Leedu linnas ning selle kõrval jõuti 5- päevase bussireisi jooksul nautida ka kaunist Leedumaad ennast.

 

Soome: Porvoo, Turu, Helsingi, 8.-10. juuni 2016DSC_0602

Korteriühistute 2016. aasta õppereis viis tutvuma soomlaste saavutustega: muuhulgas külastati Põhjamaades unikaalset Jyrkkälänpolku majadeüksust Turu linnas, kus kahe maja fassaadi katavad päikesepaneelid.

Anvar Kima (ühistujuht): Põnevat vaatamist jagus õppereisil igasse päeva: Porvoos külastasime näiteks koostootmisjaama, sealne tehnoloogia oli vägagi muljetavaldav. Väisasime ka A-klassi energiasäästlikke väiksemaid pereelamuid, ENSTOs tutvusime enenergiasäästu võimalustega hoonete arendamisel. Energiasäästu küsimused on Soomes, nagu ka mujal Euroopas, samuti väga olulised. Palju on juttu passiivmajadest ja võimalusest ise energiatootjaks hakata – vaidlusküsimuseks ongi siin piir energia tarbimise ja tootmise vahel.

Loe reisimuljeid ajakirja Elamu 2016. aasta 3. numbrist.

 

Rootsi: Stockholm, 9.-13. juuni 2015Õppereisid

2015. aasta suvel korraldas Eesti Korteriühistute Liit õppereisi Stockholmi, et tutvuda Rootsi eluasemevaldkonna põnevate arengutega viimastel aastatel ja uuenduslike lahendustega kortermajade renoveerimisel. Külastasime korterelamuid ja kohtusime Rootsi tuntud elamuvaldkonna organisatsioonidega SABO ja Riksbyggen jm. Õppeprogrammist ülejääva vaba aja veetsime Stockholmis, Drottingholmis ja Sigtunas.

 

Norra: Oslo, 12.-18. mai 2014Õppereisid

Eesti Korteriühistute Liit ja Norra Korteriühistute Liit korraldas 12.-18.mail 2014
Oslos õppenädala korteriühistute juhtidele.

Õppenädalat toetas Põhjamaade Ministrite Nõukogu programmi Nordplus
Adult raames.

Õppenädala teemad:
– Norra elamusektori majanduslik taust
– Norra Korteriühistute Liidu tegevus
– Kortermajade haldamine Norras
– Nõuded ehitistele Norras – TEK 10
– Madalenergiamajad ja energiatootmine Norras
– Renoveerimise rahastamine Norras
– Renoveeritud ja uute kortermajade külastused Oslos ja Oslo lähiümbruses

Tšehhi:Praha, 26.-31. august 2013Õppereisid

Sel suvel sõitis Eesti Korteriühistute Liit külastama Praha linna ning tutvuma sealsete korteriühistute elu ja tegevusega. Meid võttis vastu Tšehhi ja Moraavia Elamukooperatiivide Liit ning lisaks õppeprogrammile ning kortermajade külastamisele vaatasime ringi ka imekaunis Prahas ja selle ümbruses. Lähemalt loe ajakirja Elamu 2013. aasta viimasest numbrist siit.

 

 

Venemaa: Sankt Peterburg, 5.-9. september 2012Õppereisid

2012. aasta 5. – 9.septembril toimus laevareis Sankt Peterburgi. Reisil tutvusime Peterburi elamumajanduse ja korterelamutega, kohtusime Peterburi Korteriühistute ja Elamukooperatiivide Liiduga ning saime tänase Peterburiga tuttavaks. Loe siit.

 

 

Läti: Riia ja Jelgava, 22.-23. august 2011 Õppereisid

2011. aasta augustis käisid korteriühistute juhid tutvumas Läti kortermajadega Riias ja Jelgavas. Meid võttis vastu Riia Korteriühistute Liit. Loe edasi siit.

 

 

 

 

Baierimaa ja Austria, 13.-21.juuni 2008 Õppereisid

13.- 21. juunil 2008 viibis 33 korteriühistu juhti koos Eesti Korteriühistute Liidu esindajatega reisil Baierimaal ja Austrias. Münchenis tutvuti Saksamaa ja Baieri liidumaa elamumajandusega ning pilootprojektidega Müncheni ühes suuremas elamukooperatiivis GWG (Gemeinnützige Wohnstätten- und Siedlungsgenossenschaft mbH).

Lisaks tutvuti väikese Rothenburgi linnaga, külastati baieri kuninga Ludwig II losse, imetleti kauneid vaateid Alpidele Saksamaa kõrguselt teiselt mäelt Karwendelilt ja veedeti päev imekaunis Salzburgis.

Loe reisi kohta läehmat ajakirja ELAMU 2008. aasta väljaannetest.

10.-18. mai 2007 – Rootsi ja HollandÕppereisid

10.-18. mail 2007 osales 40 korteriühistu juhti üle Eesti õppereisil Rootsis ja Hollandis.

Stockholmis oli meie õppeseltskonna vastuvõtjaks Rootsi Korteriühistute Liit (HSB), kelle esindajatega koos külastati elamukooperatiivi Äpplet ja vana industriaalpiirkonda Järla Sjö.

Hollandis kuulati Hollandi Korteriühistute Liidu (Aedes) kontoris Hilversumis ettekandeid Hollandi elamumajandusest ja selle finantseerimisest Aedese ning Hollandi Rahvusvahelise Elamumajanduse Garanteerimise Forndi esindajatelt ning arutleti ühiselt tänaste elamumajanduse valupunktide üle. Lisaks külastati provintsilinna Woerdenit, kus tutvuti korteriühistu Stichting Woonbelangen Weidegebied tegevusega.

Õppepäevade vahele mahtus ka tihe kultuuriporgramm ja tutvumine vaatamist väärivate paikadega. Näiteks külastati Keukenhofi lilleaeda, pealinna Amsterdami, 17.sajandile iseloomulikku tuulikute küla Zaanse-Schansi vabaõhumuuseumis, Hollanid valitsuse ja parlamendi linna Haagi, endist kuningliku perekonna suveresidentsi Het Loo paleed ja palju muud.